...

Van de Italiaanse Alpen tot op de Muur van Geraardsbergen fietsen in acht dagen. Goed 1.200 kilometer over 20.000 hoogtemeters. Het lijkt een kolfje naar de hand van de Van Den Broecks, de Contadors en de Vinokourovs van deze wereld. Maar niet zo in september, dan is het onze beurt. Over goed een maand vertrekken wij, samen met zo'n 100 andere enthousiastelingen, voor de tour van ons leven. Voor onze Tour for Life.Behalve een bijzondere sportieve uitdaging houdt Tour for Life ook een stevige extrasportieve uitdaging in. Alle teams moeten immers een niet gering bedrag inzamelen voor Artsen Zonder Grenzen. Zo kreeg ons team, Artsenkrant toont Grinta, een minimumdoelstelling van 24.000 euro opgelegd. Geen gemakkelijke opdracht. Maar - mede dankzij jullie steun! - hebben we het gehaald. Met ruim 27.000 euro in kassa stroomt onze 'papfles' zelfs al een tijdje over.Contador: 'Para mis amigos de Tour for Life'Tijd om extrasportief op onze lauweren te rusten, vinden we het echter nog bijlange niet. Integendeel, tijdens de voorbije Tour de France konden we een mooi extraatje voor u op de kop tikken: gesigneerde wielertenues van enkele belangrijke mannen uit het wielerpeloton. Jurgen Van Den Broeck, Alberto Contador, Kevin De Weerdt, Alexander Vinokourov en Sven Nys. We zijn er zeker van dat geen van hen nog een introductie behoeft.Stuk voor stuk namen de (ex-)renners de tijd om een van hun tenuetjes te ondertekenen voor het goede doel. Gewezen Tour-winnaar Alberto Contador was zelfs zo gecharmeerd door het initiatief dat hij een persoonlijke noot achterliet op zijn outfit: Para mis amigos de Tour for Life, con sympatía.Kris PeetersOok Vlaams minister-president Kris Peeters droeg zijn steentje bij.Tijdens de 15de etappe van de Tour de France, die over de legendarische Mont Ventoux trok, was hij te gast in het kamp van Vacansoleil-DCM, de ploeg van onze teampeter Frederik Veuchelen. In aanwezigheid van onder anderen sportief directeur Hilaire Van Der Schueren en Herman De Ceuster (de oprichter van DCM die ons voor 3.000 euro steunde) zette ook hij zijn krabbel voor het goede doel. Niet op een van zijn kostuums, maar op een tenue van Vacansoleil-DCM.Wilt u een van deze kleinoden bemachtigen? Bied dan mee op onze zoekertjes op de grootste digitale veilingwinkel van België, 2dehands.be. Bent u niet meteen geïnteresseerd in een wielertruitje maar wilt u ons team (en dus Artsen Zonder Grenzen) wel nog steunen? Dan kan dat via deze link!