"Ongelooflijk hoeveel spelers in de selectie na een slopend seizoen bij hun club met lichte blessures bij de Rode Duivels kwamen aansluiten. Andere spelers zijn extreem vermoeid en moeten bijgetankt worden met sport- en recuppreparaten evenals dagelijks supplementen. Het zal knokken worden op het EK om te surviven." Dat meldde Kris Van Crombrugge, teamarts van de Rode Duivels, ons enkele dagen voor de start van het Europees Landenkampioenschap.

Hebben de feiten u gelijk gegeven?

De spelers hadden een slopend seizoen achter de rug en waren erg vermoeid. Vele van onze spelers komen uit in de Premier League en daar krijgen ze zelfs geen winterrust. Zie ook een van de favorieten op het EK, Engeland, waarvan de meeste spelers in de Premier League spelen. Zij hebben een nog vroegere (br)exit gekend.

Mentaal hebben onze spelers zich nog opgeladen, maar fysiek eiste de vermoeidheid haar tol. Dagelijks kregen ze de nodige supplementen: vitamine D, Fe, probiotica, Beta-Alanine... Tijdens de voorbereiding moesten tal van spelers onder de scanner. Op bepaald moment waren ze verspreid over het hele land: in het ZOL Genk , Monica Antwerpen, Sint-Maarten Mechelen, AZ Zeno Knokke, Sint-Jan Brugge. Zowat de helft van het team zat in de aanloop naar het tornooi met blessures opgezadeld, zodat we de trainingen hebben moeten individualiseren, in overleg met collega Declercq, de medische en de technische staf.

Over die extreme vermoeidheid van de spelers, werd niet gecommuniceerd. Omdat de tegenstander de spelers dan nog meer zou laten lopen?

De buitenwereld had hier geen weet van. We werkten in alle stilte, omdat we ons moesten houden aan het beroepsgeheim. Vanzelfsprekend dat we de medische informatie niet te grabbel gooien uit respect voor de spelers. Het gevolg was wel dat in sommige kranten cowboyverhalen werden gepubliceerd zonder de grond van de zaak te kennen. We overwegen dan ook juridische stappen te ondernemen omdat onze reputatie en ons imago geschaad werden.

Kevin De Bruyne was op Euro 2016 maar een schim van zichzelf. Hij zag er ook erg moe uit. Was hij een van die spelers die zeer vermoeid aan de start kwamen?

Inderdaad, we dachten initieel dat hij zich ziek voelde , hij ging niet vooruit tijdens de voorbereidende trainingen en wedstrijden. We hebben zijn labowaarden en GPS-waarden onderzocht , dat viel nog redelijk mee. Naarmate het tornooi evolueerde werd hij wel elke wedstrijd beter, maar zijn klasseflitsen bleven achterwege, hij haalde nooit zijn topniveau. Kevin had een zware blessure opgelopen tijdens het seizoen. Hij revalideerde, kwam terug op topniveau, maar het is bekend dat een initiële opflakkering na een revalidatie gevolgd wordt door een tijdelijke terugval .

België plaatste zich op het WK bij de beste acht van de wereld en op het EK bij de beste acht van Europa? Wat is uw eindconclusie.

Vooraf nam de pers de stelling aan dat het tornooi slechts geslaagd zou zijn als we de finale zouden halen. Dat was onmiddellijk de maximale doelstelling , de lat op zijn hoogst. Niemand spreekt er nog over maar het parcours dat we aflegden in het kwalificatietornooi was fantastisch. Zonder de blessures van Kompany, Lombaerts en finaal Vertonghen en de schorsing van Vermaelen zat een finale er misschien wel in. Maar Duitsland en een paar andere toplanden hadden we allicht niet kunnen kloppen, zelfs niet in onze sterkste formatie.

Tot slot: wat is de juiste toedracht van de zaak Lombaerts?

Lombaerts was duidelijk medisch niet speelklaar voor dit EK . Omtrent de fictieve verhalen en de aanvallen in bepaalde kranten zal ik juridisch advies inwinnen.

"Ongelooflijk hoeveel spelers in de selectie na een slopend seizoen bij hun club met lichte blessures bij de Rode Duivels kwamen aansluiten. Andere spelers zijn extreem vermoeid en moeten bijgetankt worden met sport- en recuppreparaten evenals dagelijks supplementen. Het zal knokken worden op het EK om te surviven." Dat meldde Kris Van Crombrugge, teamarts van de Rode Duivels, ons enkele dagen voor de start van het Europees Landenkampioenschap.Hebben de feiten u gelijk gegeven? De spelers hadden een slopend seizoen achter de rug en waren erg vermoeid. Vele van onze spelers komen uit in de Premier League en daar krijgen ze zelfs geen winterrust. Zie ook een van de favorieten op het EK, Engeland, waarvan de meeste spelers in de Premier League spelen. Zij hebben een nog vroegere (br)exit gekend. Mentaal hebben onze spelers zich nog opgeladen, maar fysiek eiste de vermoeidheid haar tol. Dagelijks kregen ze de nodige supplementen: vitamine D, Fe, probiotica, Beta-Alanine... Tijdens de voorbereiding moesten tal van spelers onder de scanner. Op bepaald moment waren ze verspreid over het hele land: in het ZOL Genk , Monica Antwerpen, Sint-Maarten Mechelen, AZ Zeno Knokke, Sint-Jan Brugge. Zowat de helft van het team zat in de aanloop naar het tornooi met blessures opgezadeld, zodat we de trainingen hebben moeten individualiseren, in overleg met collega Declercq, de medische en de technische staf. Over die extreme vermoeidheid van de spelers, werd niet gecommuniceerd. Omdat de tegenstander de spelers dan nog meer zou laten lopen?De buitenwereld had hier geen weet van. We werkten in alle stilte, omdat we ons moesten houden aan het beroepsgeheim. Vanzelfsprekend dat we de medische informatie niet te grabbel gooien uit respect voor de spelers. Het gevolg was wel dat in sommige kranten cowboyverhalen werden gepubliceerd zonder de grond van de zaak te kennen. We overwegen dan ook juridische stappen te ondernemen omdat onze reputatie en ons imago geschaad werden.Kevin De Bruyne was op Euro 2016 maar een schim van zichzelf. Hij zag er ook erg moe uit. Was hij een van die spelers die zeer vermoeid aan de start kwamen?Inderdaad, we dachten initieel dat hij zich ziek voelde , hij ging niet vooruit tijdens de voorbereidende trainingen en wedstrijden. We hebben zijn labowaarden en GPS-waarden onderzocht , dat viel nog redelijk mee. Naarmate het tornooi evolueerde werd hij wel elke wedstrijd beter, maar zijn klasseflitsen bleven achterwege, hij haalde nooit zijn topniveau. Kevin had een zware blessure opgelopen tijdens het seizoen. Hij revalideerde, kwam terug op topniveau, maar het is bekend dat een initiële opflakkering na een revalidatie gevolgd wordt door een tijdelijke terugval .België plaatste zich op het WK bij de beste acht van de wereld en op het EK bij de beste acht van Europa? Wat is uw eindconclusie.Vooraf nam de pers de stelling aan dat het tornooi slechts geslaagd zou zijn als we de finale zouden halen. Dat was onmiddellijk de maximale doelstelling , de lat op zijn hoogst. Niemand spreekt er nog over maar het parcours dat we aflegden in het kwalificatietornooi was fantastisch. Zonder de blessures van Kompany, Lombaerts en finaal Vertonghen en de schorsing van Vermaelen zat een finale er misschien wel in. Maar Duitsland en een paar andere toplanden hadden we allicht niet kunnen kloppen, zelfs niet in onze sterkste formatie.Tot slot: wat is de juiste toedracht van de zaak Lombaerts?Lombaerts was duidelijk medisch niet speelklaar voor dit EK . Omtrent de fictieve verhalen en de aanvallen in bepaalde kranten zal ik juridisch advies inwinnen.