...

Het probleem is dat er geen regeling is gevonden met de fiscus. Een ijverige belastinginspecteur kan u vragen te bewijzen dat u alle prestaties hebt aangegeven. "U kunt de prestaties die u met het e-Attest hebt doorgegeven uit uw EMD exporteren naar een spreadsheet. Maar u kunt de fiscus niet bewijzen dat er met het bestand niet is geknoeid", legt Kartel-voorzitter Reinier Hueting uit.Het Kartel stuurde daarover een brief naar de voorzitter van de Nationale Commissie. "We kregen hier zeer veel vragen over van onze leden. We vroegen een bevestiging dat de informatie over de bedragen die is opgeslagen in de software ook rechtsgeldig is."Ook AADM kaartte de kwestie bij het Riziv per brief aan, vertelt dokter Roel Van Giel.Op de Nationale Commissie van maandag 19 maart kwam er dan een uitgebreide uitleg van de juridische dienst van het Riziv. Maar het bleek dat het overleg met de FOD Financiën nog niet is afgerond. Er is nog geen garantie dat de fiscus het bewijs dat uw software kan leveren, aanvaardt.Er moet nu eerst overleg plaatsvinden tussen de producenten van de betrokken pakketten, het Riziv, MyCarenet en de FOD Financiën om de garantie te krijgen dat de fiscus de informatie uit elk van de pakketten betrouwbaar genoeg vindt. Hueting: "We stuurden onze leden dinsdagochtend al het bericht het e-Attest on hold te zetten, of er voorlopig nog mee te wachten."Ook AADM spoort zijn leden aan er goed over na te denken of ze onder deze voorwaarden het e-Attest nog willen gebruiken. Hetzelfde horen we van de Bvas. "We roepen alle artsen op te stoppen met het e-Attest, minstens tot de volgende vergadering van de Commissie op 23 april. Dan staat dit punt weer op de agenda", zegt voorzitter Marc Moens.